Mohendžodáro meditace MC Sedmikráska Brno

Datum: 16. 9. 2019 00:00 - 27. 1. 2020 00:00 pondělí 17:30 - 19:30, 18 setkání

Místo: Brno, Mateřské centrum Sedmikráska, Oblá 51

Kraj: Jihomoravský kraj

Typ: Docházkový kurz

Cena: 2700 Kč

Lektoři: Eva Skýbová

Pravidelná intenzivní každotýdenní prožitková setkávání s meditacemi Mohendžodáro. Kurz je naplněn.

18 setkání každý týden - ucelený cyklus devíti meditací, odstraňujících strach ze života i ze smrti.

Mohendžodáro je moderní celostní systém rozvoje a transformace ženy, který má kořeny několik tisíc let zpátky v Indii, pracuje na mnoha úrovních – tělesné, emoční, psychické a energetické.

Mohendžodáro meditace posilují ženství, krásu a jemnost, podporují zdraví, pomáhají kultivovat sebevyjadřovací schopnosti, rozšiřovat vědomí  a objevovat nové rozměry života. Meditace jsou jednou z nejúčinnějších forem přírodní léčby. Meditace umožňují postupnou transformaci ve vnímání sebe, svého okolí, situací i života.

Meditační setkávání přináší:

- pravidelný čas věnovaný sobě

- rozvinutí ženské energie

- 9 krásných základních meditací, každá zaměřená na jiný aspekt života

- doplňkové taneční meditace Chakra dance, Free dance nebo Transcendence dance meditation

- naladění se na sebe a svůj vnitřní prostor, zklidnění mysli

- zlepšení vnímání svých pocitů a potřeb

- možnost sebevyjádření bez cenzury nebo kontroly někoho jiného

Kromě meditace samotné se v každé lekci věnujeme protažení a uvolnění těla, zaměřujeme na harmonizaci čaker, vyzkoušíme si techniky na podporu intuice, cennou součástí je sdílení vjemů po meditaci, a to v bezpečném kruhu podobně naladěných žen.


Meditace mají silný léčebný účinek díky muzikoterapeutické hudbě Igora Samotného, zakladatele Mohendžodáro, a také díky propracovanému systému jednotlivých fází. Během aktivních fází žena dělá různé umělecké projevy, spontánní prožitkový tanec, vlnění, zdravotní pohyby, pozice či cvičení, využívá relaxační polohování. Meditační fáze přináší zklidnění mysli, naladění na svůj vnitřní svět a pocity, žena má čas vnímat sama sebe, své touhy a přání, napojení na vnitřní vedení. Závěrečná fáze relaxace probíhá v tichu, klidu, se soustředěním na přítomný okamžik, dech a uvolněnost. V každé meditaci se využívá i účinku mudry prstů.


Tvořivé dětství (nebeská čakra - aspekt Herečky) pomáhá doprožívat potřeby z dětství, zvláště podporuje tvořivost, hravost a schopnost objevovat nové věci, reagovat na nové a nečekané podněty. Léčí dogmatickou výchovu a pomáhá rozvíjet mysl a mozek. Rozvíjí talenty.


Laskavé sebepřijetí (čtvrtá čakra - aspekt Krásky) se zaměřuje na nejdůležitější vztah člověka, a tím je vztah k sobě samému. Otevírá schopnost citového vyjádření, posiluje pocit sounáležitosti a láskyplnosti, zvyšuje schopnost vnímat jemnost, krásu a ladnost. Pomáhá odstraňovat přehnanou pozornost na hodnocení a sebedestruktivní kritiku. 

Imunitní posílení (první čakra - aspekt Léčitelky) podporuje životní sílu a imunitu. Je vhodná jako prevence nebo dlouhodobý lék k chronickým nemocem, odstraňuje zatěžující psychické kódy, ulehčuje tkáním od psychického a emocionálního napětí. Posiluje důvěru člověka k léčení a k sebeléčebným schopnostem organismu.

Umění se prosadit (pátá čakra - aspekt Živitelky) odstraňuje strach z existenční nejistoty, podporuje schopnost se prosadit pomocí psychické síly Vnitřní muž. Učí nenechat se odradit vlastními chybami a počítat s nimi jako s přirozenou součástí sebe sama. Podporuje schopnost ukázat vlastní kvality, projevit je, posiluje odvahu komunikovat, dát o sobě vědět. Posiluje aktivní přístup k životu a řešení situací. Aktivuje sebedůvěru.

Otevření se intimitě (druhá čakra - aspekt Milenky) deprogramuje sexuální potlačení a strach z blízkosti a intimity, léčí ztuhlé tělo, které je pod vlivem různých emocionálních zranění. Otevírá vztah k sobě a k sexualitě. Pomáhá vnímat sexuální projevy jako něco lidského a přirozeného. Vede pozornost ke svému tělu 

Pořádek v životě (sedmá čakra - aspekt Hospodyně) léčí chaos a nejistotu v životě, přináší přirozený řád a uklidnění. Pomáhá chápat význam zdravé disciplíny, kterou člověk potřebuje jako správný základ pro jakoukoliv činnost. Pořádek v životě přináší radost z vyklizeného vnitřního i vnějšího prostoru od nánosů a smetí, deprogramuje minulost a její destruktivní vliv na současnost, otevírá cestu k budoucnosti.

Otevřené božství (šestá čakra – třetí oko - aspekt Kněžky) pracuje se šestou čakrou, podporuje intuici, stimuluje duchovní aspekt v člověku a napojení na vyšší božské vedení. Otevření této čakry vede k jasnému vnímání pravdy a ke schopnosti vizualizace. Působí jako lék proti workoholismu a přehnanému shonu, léčí potlačené nebo přetékající ego a jeho nepříjemné projevy. Učí vítězit bez boje prostým odevzdáním, osvobozuje člověka od nucené zodpovědnosti a dává vnitřní svobodu, učí moudrosti ustoupit tam, kde je nevhodné bojovat a naopak mít sílu na boj, který je důležitý a nutný.

Vědomé bytí (solar plexus - aspekt Rádkyně) je esencí všech meditací, je to klidná technika, která rezonuje hluboko v podvědomí i nevědomí, bytí vychází z jednoduchosti a prázdnoty. Do přeplněného poháru nejde nic nového nalít a prázdnota má potenci k přijímání nových věcí. S prázdnotou v mysli je bytí skutečné a člověk může žít opravdově.

Šťastné mateřství (třetí čakra - aspekt Matky) harmonizuje a centruje nejdůležitější ženský aspekt, mateřství, otevírá přirozenou ženskou schopnost vytvářet a pečovat o své dílo, dítě nebo rodinu. Pomocí jednoduchých technik ladí ženu na přirozený instinkt a vědomé prožívání hlubokých emocí spojených s aspektem matky. Meditace ženu posiluje, zcitlivuje a otevírá vnitřní sílu.II.stupeň Mohendžodáro
Celoroční škola tantra-jógy pro ženy. 

Transformační zkušenost v chráněné skupině.

Prohlub svoji zkušenost s tantrickou jógou.


   

Pravidelné kurzy

10 prožitkových setkání s meditacemi Mohendžodáro v kruhu podobně naladěných žen. Kurz je naplněn. Pokud máte zájem o stejný kurz únor 2020 - červen 2020, dejte mi o sobě vědět.

Brána ke zdraví, Orlí 17, Brno, úterky 18:30 - 20:30, 10 setkání

Zobrazit detail

Pravidelná intenzivní každotýdenní prožitková setkávání s meditacemi Mohendžodáro. Kurz je naplněn.

Brno, Mateřské centrum Sedmikráska, Oblá 51, pondělí 17:30 - 19:30, 18 setkání

Zobrazit detail